preloader

Blog

Köprü Protezler

Köprü Protezler

Diş köprü protezleri nedir ? Tek veya çoklu diş eksikliğinde eksik bölgenin rehabilitasyonu için kullanılan sabit protezlerdir. Eksik bölgenin önündeki ve arkasındaki dişten destek alınarak hazrılanır.
Diş köprü protezleri hazırlanışı nasıldır? Diş köprü protezi ne kadar sürede tamamlanır? Öncelikle ağızda var olan dişlerin kemik desteği hesaplanır ve köprü protezinin tasarımı yapılır. Dişler bir miktar kesilip ( gelecek olan malzemeye yer sağlamak amaçlı) ölçü alınır. Alınan ölçüler diş labratuarımıza gider. Eksik dişler ve destek alınacak dişlere en uygun şekilde köprü protezi hazırlanır. Hazırlanan protez hasta ağzına çeşitli provalardan sonra uygulanır. Hastaya bakımı anlatılır ve hasta normal hayatına devam eder. Ölçü ve prova işlemleri ile beraber tüm tedavi 1 haftada tamamlanır.
Diş köprü protezi yapımı zor mudur ? ağrı hisseder miyim? Kesinlikle kolay bir işlemdir. İşlem esnasında lokal anestezi sayesinde hasta ağrı hissetmez. İşlem sonrasında hemen uygulanan geçici dişler sayesinde ağrı önlenmiş olur.
Diş köprü protezi kullanımı kolay mıdır? Kullanımı en kolay protezlerden biridir. İyi yapılmış bir köprü protezine 2-3 günlük alışma aşamasından sonra doğal diş gibi kullanılır. Sabittir yerinden çıkmaz. Hastalar bir süre sonra köprünün varlığını unutur.
İzmir diş protez köprünün en iyisi nasıl olur ? Kesinlikle en estetik ve fonksiyonel hazırlanan diş protezi zirkonyum olanıdır. Koku yapmaz ağrı yapmaz ve içeriğinde metal olmadığı için alerjik reaksiyon riski olmaz. Daha estetik bir materyal olan zirkon dişler aynı zamanda monolıtık hazırlandığında kırılmaz.
Diş köprü protezimin kullanım süresi ne kadardır? Kullanım süresi kişiden kişiye ağız hijyeni ile bağlantılı olacak şekilde farklılık gösterir. Kimi hastalarda ömürlük kullanımı mümkündür. Kimi hastalarda 5 yıllık süre sonunda değişimi gerekir. Bunu fark tamamen parotez bakımı ile alakalıdır.
Eski protezim kırıldı (porseleni kırıldı ) ne yapmalıyım? Diş protezleri kırılır mı? İyi tasarlanmış bir diş köprü protezi kırılmaz. Dayanıklılığını belirleyen en önemli etken tasarımıdır. İzmir Karşıyaka diş köprü protez dentapoint ağız ve diş sağlığı polikliniği olarak köprü protezleri tasarımı yapılmadan önce hassas ölçümlerle dayanak dişlerin kemik desteği hesaplanır böylelikle protez ömrü arttırılmış olur. Metal altyapılı porselen dişlerde lazer sinterleme ile üretilir ve soft metal içeriği sayesinde dayanıklılığı çok artmış olur.

Write a Comment

Recent Posts

“Kudos to the great release of this theme. Their efforts pay off right. I just love the design. Great layouts & colors.”

Harrison Well
Harrison Well

“@Denteeth works extremely fast on my website. Really exceeds my expectations. It’s a perfect choice for me.”

Doris Jones
Doris Jones

“I’d use the best words to describe their dedicated support when their team answer my ticket within a few hours.”

Lauryn Hills
Lauryn Hills