preloader

Blog

20 Yaş Dişleri (Akıl Dişleri)

20 Yaş Dişleri (Akıl Dişleri)

20 yaş dişleri (akıl dişleri) nedir? 16-26 yaşlar arasında sürmesi gerek ancak çene darlığı sebebiyle çoğunlukla süremeyen 3. Molar dişlerdir.
20 yaş dişleri hangi durumlarda çekilmelidir ? Ne zaman çekilmelidir? Tüm 20 yaş dişlerinin çekimi gerekmemekle beraber çoğu yirmi yaş dişinin çekim endikasyonu mevcuttur. Ağzın en gerisinde olan ve fırçalama olanağı çok zor olan bu dişler ağrı , apse , kötü koku gibi birçok probleme sebebiyet verir. Çene darlığına bağlı olarak gömük yada yarı gömük olabilen yirmi yaş dişleri diğer dişlere uyguladıkları kuvvetten kaynaklı diş çapraşıklıklarına da sebebiyet verebilirler. Bu tür olumsuzlukların herhangi birine sebep olan 20 yaş dişleri çekilmelidir. Bazı yirmi yaş dişleri ağrı yapmasa da gömük olduklarında dentigeröz kist gibi oluşumlara sebep olabilir. Bu durumun teşhisi adına yılda bir defa izmir 20 yaş dişi çekim Dentapoint’tevçekilecek panaromik bir röntgenle tespit edilip gerekli önlem alınabilir.
20 yaş dişleri mutlaka çekilmeli midir? Ağızda doğru konumlanmış 20 yaş dişlerinin çekimine gerek yoktur.
20 yaş diş çekimi ağrılı mıdır? 20 yaş diş çekimi nasıl olur? İşlem tamamen ağrısızdır. İşlem öncesi lokal anestezi uygulaması sayesinde hasta ağrı hissetmez. Çekim 15 dk kadar sürmektedir. İşlem sonrası yara primer olarak kapatıldığı için iyileşme hızlı olmaktadır.
20 yaş dişi çekimi sonrası yüzüm şişer mi? 20 yaş dişi çekimi sonrası hastalarımıza yazdığımı reçete sayesinde ağrı çok hafif olur. Şişlik gerçekleşmez. 

Write a Comment

Recent Posts

“Kudos to the great release of this theme. Their efforts pay off right. I just love the design. Great layouts & colors.”

Harrison Well
Harrison Well

“@Denteeth works extremely fast on my website. Really exceeds my expectations. It’s a perfect choice for me.”

Doris Jones
Doris Jones

“I’d use the best words to describe their dedicated support when their team answer my ticket within a few hours.”

Lauryn Hills
Lauryn Hills